Blog > Komentarze do wpisu

Najpopularniejsze marki traktorów wśród polskich rolników

Czasy kiedy do orki używane były zwierzęta już dawno minęły a maszyny do tego używane są coraz bardziej nowoczesne i wydajniejsze. Polscy rolnicy niezmiennie od wielu lat stawiają na tanie i proste technologicznie traktory. Na nic zdają się propozycję wielkich koncernów w postaci coraz to nowszych i rozwiniętych technologicznie modeli. Jakie firmy wybierają rolnicy w Polsce?


New Holland


Najbardziej popularną marką wśród kupujących nowe ciągniki jest New Holland. Mimo iż firma ta odnotowuje spadki sprzedaży nadal wyprzedza goniącą ją w statystykach sprzedaży firmę John Deere. Marka New Holland jest własnością koncernu FIAT Group i jedną z najczęściej wybieraną przez rolników na całym świecie. Pierwsza fabryka New Holland została założona przez Abrama Zimmermana, który zasłynął jako twórca pierwszego odpornego na mróz silnika benzynowego. Do najpopularniejszego modelu tej firmy należy New Holland TD 5,105.


John Deere


Coraz bardziej popularną marką wśród polskich rolników jest John Deere. Firma powstała w 1837 jako kuźnia by ostatecznie stać się światowym liderem w sprzedaży maszyn w technologii rolnej. Produkty marki John Deere posiadają charakterystyczne zielone oraz żółte barwy oraz logo skaczącego jelenia. Do takiej maszyny potrzebny jest odpowiedni olej, np fuchs agrifarm utto mp


Zetor


Trzecią z najpopularniejszych marek kupowanych na polskim rynku jest czeski Zetor. Prosta budowa oraz mało skomplikowana technologia to główne atuty tej marki. Firma Zetor wielokrotnie wykazywała się innowacjami na rynku maszyn rolniczych. Jako pierwsi na rynku wprowadzili system hydrauliczny (zwany Zetormatic) czy też pierwszą w pełni zintegrowaną bezpieczną kabinę.

fuchs agrifarm utto mp

wtorek, 14 czerwca 2016, intensos

Polecane wpisy

Komentarze
2018/10/24 13:23:10
Rzeczywiście te marki które podałeś są bardzo popularne, nie można tez zapomnieć o innych m.in DEUTZ-FAHR, KUBOTA czy CLAAS i wiele innych też się sprzedaje w setkach jak nie tysiącach sztuk co roku :) Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy.
________
moretti.pl/